לאחר שלושה ניתוחים באה הישועה

לאחר שלושה ניתוחים באה הישועה

בגיל 11 אובחנתי כחולת קרוהן ע"י ד"ר פז. טופלתי בגסטרו ילדים בבית חולים שערי צדק. בתחילה לקחתי רפאסל ופלגי'ל, אך הם לא הועילו. ולכן בגיל 13 פניתי לרופא טבעוני והוא נתן לי דיאטה מסוימת. ביצעתי את הדיאטה והרגשתי טוב למדי, אולם ההרגשה הייתה בטעות. דבר זה התברר כאשר אושפזתי במצב חירום בביה"ח שערי  צדק, עקב חור במעיים. הוכנסתי לניתוח חירום שביצע ד"ר ריבקין.

במהלך הניתוח נאלצו לכרות לי 120 ס"מ מהמעיים. בנוסף לניתוח סבלתי גם מתת תזונה. לאחר הניתוח זכיתי למנוחה ("רמיסיה") והמחלה נפסקה ללא תרופות.

הרמיסיה ארכה כשנתיים. ולאחריהן שוב קבלתי התקף רציני. טופלתי שוב בשערי צדק בפרדינזון. קיבלתי את התרופה דרך הפה, וגם דרך הוריד שלוש פעמים בשבוע. למעשה קיבלתי כמות גדולה מאוד. הפרנדיזון הועיל לכמה ימים, אולם אח"כ נפסקה השפעתו. נותרתי עם מעי מדולק ושום תרופה לא הועילה.

סבלתי משלשולים, כאבי בטן, ושאר מרעין בישין. אולם זה היה רק הקדמה: הייתה לי היצרות במעי, ובמשך שנה וחצי הסתובבתי עם כאבים איומים. שבשרי נעשה חידודין כאשר אני נזכרת בהם.

לאחר שנה וחצי נותחתי פעם נוספת בשערי צדק על ידי ד"ר אונדהיימר. במהלך הניתוח כרתו 20 ס"מ מהמעיים. לאחר ניתוח זה זכיתי לרמיסיה למשך שנתיים, תוך כדי טיפול באימורן 100 מ"ג ליום.

אולם, בשנת 2001 חזרה הדלקת עם כל כאביה וייסוריה. בשנת 2002 עברתי ניתוח שבוצע ע"י ד"ר פזיו בקליבלנד, אוהיו, ארה"ב. הניתוח היה מסובך מאוד, וארך כארבע שעות.

את הספר "לשבור את מעגל הקסמים" קראתי זמן מה לפני הניתוח, ניסיתי לשמור על הדיאטה בכוחות עצמי בלי הדרכה אישית אך לא ראיתי תוצאות.

אחרי הניתוח החלטתי שאני חייבת לעזור לעצמי בכל מחיר. באותה תקופה התארגנה הקבוצה השנייה של שומרי הדיאטה, בליווי הדרכה אישית ע"י "עזרה ומזור". נוכחתי לדעת ששמירת הדיאטה מתוך הספר הנ"ל בלבד חסרת תועלת ועל ההכרח בהדרכה אישית.

התוודעתי ל"שיטת השלבים" – מעבר מדורג לסוגי אוכל שונים. כמו כן נודע לי מה באמת מותר ומה אסור. לאחר שלמדתי היטב את הנושא התחלתי לשמור את הדיאטה. במקרה שלי זכיתי לסיעתא דשמיא גדולה, והדיאטה השפיעה במהירות.

שוחררתי מביה"ח במצב כללי טוב. הסימפטום היחידי ממנו סבלתי היה שלשול קל, ותוך שלושה ימים גם הוא עבר. השיפור הבולט ביותר היה בעליה במשקל. תוך שלושה חדשים מתחילת הדיאטה, עליתי בחמש עשרה ק"ג. אח"כ הגעתי למשקל תקין ומאז, ברוך השם, המשקל נשאר קבוע. גם ההמוגלובין תקין לחלוטין, סביב ל-13. אגב, עד היום אני מטופלת באימורן 100 מ"ג ליום. אחרי כל מה שעברתי, יעצו לי להמשיך לקחת התרופה.

כיום, כשלוש שנים אחרי התחלת הדיאטה, זכיתי בחסדי השם להקים משפחה, ולפני שנה נולד בני הבכור.

הרשמו לניוזלטר שלנו